O nás

Všichni Vám říkaji - My jsme nejkvalitnější! A kdo je tedy ten méně kvalitní nebo nekvalitní? Taky nevíte? Prozradíme vám obří tajemství a strhneme závoj reklamního kecání. 

V ČR ale praktický v celé EU si firmy vyrábějící sporotvní suplementy nakupují suroviny z velkoskladů od několik málo výrobců. Jedná se o většinou o nadnárodní firmy s lokálními pobočkami. Některé suroviny pak pocházejí z EU, některé z Kanady, některé z Číny - přičemž Čína je tak obrovská, že z ní může pocházet cokoliv - levný shit i kvalitní věci. K Číně není často ani alternativa, protože jinde než v Číně se jisté rostliny ani nedají pěstovat: podstatné je jenom to, jaká je standarizovaná forma extraktu. Pokud jsou dvě verze, bereme vždy tu silnější. Osobně se soustředíme i na některé lokální firmy a pěstitele a něco berem přímo z Rakouska, něco z Německa, něco ze Švýcarska, bez dalších zprostředkovatelů. Nicméně - surovinově máme to, co většina ostatních, nebudeme vám lhát. 

Od počátku, kdy jsme žačali s výrobou doplňků výživy, jsme věděli, že nesmíme ustrnout ve vývoji a že musíme neustále sledovat nové trendy, případně je dokonce vytvářet. Nutri-Exact má déle než pětadvacetiletou tradici a v 90. letech jsem dokonce byli vybráni do několika státních grantů, které řešili výživou pro vrcholové sporotvce. 

Byli jsem jedni z prvních, kdo na český trh uvedli produkty jako karnitin, kreatin, kolostrum, HMB, ekdysterony, MCT olej apod. Vyráběli jsme jak pod značkou Nutri-Exact, tak pod distributory, případně soukromá fitness centra. 

V posledních letech zhruba od roku 2005 jsme se soustředili na tzv. řízenou sportovní výživu, tedy směsi proteinů a aminokyselin, jejichž složení odpovídá "ideálnímu lidskému proteinu" podle stanov Světové zdravotní organizace (WHO), případně co nejlépe odpovídalo složení samotného lidského svalu. 

Posledních pět let jako jedniní na českém trhu využíváme výzkumu ohledně volných aminokyselin, které byly provedeny na univerzitě v texaském Galvestone a nezávisle na tom ve Švédské akademii věd.

Doba, kdy trendem byly BCAA v poměru 2:1:1, je dávno pryč. Nejenom, že tento poměr není v lidskému svalu, ale svaly potřebují k maximální činnosti a růstu mnohem více amimokyselin dohormady, a to v poměrech, ketré neodpovídá žádným hezkým kulatým číslům. Problém se neřeší tím, že se začnou dělat a brát BCAA v poměru 4:1:1, nebo jenom čistý leucin, nebo se bude brát BCAA co nejvíce. Jde o to brát komplex aminokyselin, který při stejné gramáži dvoj až trojnásobně předčí účinky BCAA. Toto je cesta a REVOLUCE. 

Už jenom tímto know-how jsme o takových deset let napřed před ostatními. Ale zároveň nemůžeme ignorovat, co se děje nově dál. Suplementy dnes nestojí jenom na aminokyselinách. Momentální nabídka e-shopu nabízí dokonale odladěné a dobře odzkoušné produkty, ale průběžně zkoušíme nové suroviny a mixy.